Kolejny mieszkaniec Przasnysza wpadł w sidła oszustów. Stracił 8 tysięcy złotych podczas transakcji na Vinted

Do zdarzenia doszło 14 stycznia. Do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca, który stracił 8 tysięcy złotych.

 

Tym razem do oszustwa doszło podczas dokonywania transakcji za pośrednictwem aplikacji Vinted. Policja została zawiadomiona przez mieszkańca Przasnysza o godz. 17.10.

– Mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że za pośrednictwem aplikacji Vinted, nieznany sprawca nawiązał z nim kontakt pod pretekstem kupna odzieży, a następnie po uprzednim wyłudzeniu danych do bankowości elektronicznej, dokonał dwóch transakcji na szkodę zgłaszającego w łącznej kwocie blisko 8 tys. złotych.

 

Oszustwa na Vinted wyglądają bardzo podobnie do oszustw na OLX. Cyberprzestępcy głównie atakują nowych użytkowników portalu. Wykorzystują tym samym fakt, że osoby te nie do końca znają zasady obowiązujące na Vinted i nie są w stanie zauważyć odstępstw w przebiegu transakcji.

W większości przypadków po wystawieniu przedmiotu ze sprzedawcą kontaktuje się „kupujący” (jest nim oszust), który prosi o adres e-mail bądź numer telefonu. Najczęściej kontakt odbywa się poprzez wewnętrzny system komunikacji na platformie Vinted. Chętni na zakup przedmiotu pojawiają się często już po kilku minutach od jego wystawienia.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Avatar
Avatar
13 dni temu

Wyłudził??? Sami podają swoje dane, bez namysłu
Później szukają winnych.

Jessi
Jessi
13 dni temu

To nie jest wyłudzanie!! Sam podał swoje dane do bankowości nie licząc się z konsekwencjami. Najpierw wypadałby użyć mózgu to by wiedział że danych się nikomu nie podaje tym bardziej w internecie. Tyle się mówi wszędzie o oszutwach itp. Ja takich nazywam tekstem Barany są po to by je Strzyc!!