Kolejny mieszkaniec powiatu przasnyskiego stracił prawo jazdy. Mknął 121km/h po Chorzelach

W czwartek, 8 kwietnia po godz. 08.00, w Chorzelach na ul. Padlewskiego policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 65-letniego kierującego fiatem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 121 km/h.

 

– Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, aż o 71 km/h w terenie zabudowanym, kierowca, mieszkaniec powiatu przasnyskiego, został ukarany wysokim mandatem, a do jego konta w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dopisano 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak z KPP Przasnysz.

 

Przypominamy, że kierowca który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
1 rok temu

A myślałem że może znowu Astra Zeneka czy tam ford przekroczył prędkość i znowu Zenek stracił prawko