Kolejny jednorożec pojawił się w… Jednorożcu

Szachownica przed Urzędem Gminy w Jednorożcu wzbogaciła się o element dekoracyjny. Jest nim figura skoczka w postaci jednorożca.

 

W tym roku plac wokół Urzędu Gminy w Jednorożcu wzbogacił się nie tylko o rośliny ozdobne, ale także o kolejny element dekoracyjny – figurę skoczka szachowego w kształcie jednorożca.

Jest to już trzecia postać tego mitycznego zwierzęcia w gminie Jednorożec, obok rzeźby na rondzie i kwadratowej wersji, która nawiązuje do Minecrafta.

Nowa figura połączyła się z szachownicą, która powstała w ramach wstępnego zagospodarowania terenu w 2019 roku.

– Dążymy do tego żeby w Jednorożcu było dużo wizerunków jednorożca w różnych odsłonach. Mieści się to w ramach promocji naszej gminy – mówi Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec.

Jednorożec przed budynkiem urzędu ma zachęcać mieszkańców gminy do gry w szachy.

 

– Gmina posiada również zestaw plastikowych szachów ogrodowych, które udostępniane są na imprezach plenerowych, takich jak festyny, dożynki, w tym roku również na otwarciu stadionu. Nie ma przeszkód do tego aby korzystać z nich na szachownicy przed urzędem gminy. Nie są one wystawiane na stałe z obawy przed ich kradzieżą – dodaje wójt.

Figura jednorożca została wykonana przez firmę Chronos spod Bydgoszczy. Jej koszt wyniósł 15 tys. złotych. Zakup sfinansowano sfinansowano ze środków promocyjnych gminy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Wójt robi co może.

Jagoda
Jagoda
1 miesiąc temu

Wójt wydaje pieniądze nie na to co powinien.