Kolejny jednorożec pojawił się w… Jednorożcu

Szachownica przed Urzędem Gminy w Jednorożcu wzbogaciła się o element dekoracyjny. Jest nim figura skoczka w postaci jednorożca.

 

W tym roku plac wokół Urzędu Gminy w Jednorożcu wzbogacił się nie tylko o rośliny ozdobne, ale także o kolejny element dekoracyjny – figurę skoczka szachowego w kształcie jednorożca.

Jest to już trzecia postać tego mitycznego zwierzęcia w gminie Jednorożec, obok rzeźby na rondzie i kwadratowej wersji, która nawiązuje do Minecrafta.

Nowa figura połączyła się z szachownicą, która powstała w ramach wstępnego zagospodarowania terenu w 2019 roku.

– Dążymy do tego żeby w Jednorożcu było dużo wizerunków jednorożca w różnych odsłonach. Mieści się to w ramach promocji naszej gminy – mówi Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec.

Jednorożec przed budynkiem urzędu ma zachęcać mieszkańców gminy do gry w szachy.

 

– Gmina posiada również zestaw plastikowych szachów ogrodowych, które udostępniane są na imprezach plenerowych, takich jak festyny, dożynki, w tym roku również na otwarciu stadionu. Nie ma przeszkód do tego aby korzystać z nich na szachownicy przed urzędem gminy. Nie są one wystawiane na stałe z obawy przed ich kradzieżą – dodaje wójt.

Figura jednorożca została wykonana przez firmę Chronos spod Bydgoszczy. Jej koszt wyniósł 15 tys. złotych. Zakup sfinansowano sfinansowano ze środków promocyjnych gminy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
11 miesięcy temu

Wójt robi co może.

Jagoda
Jagoda
11 miesięcy temu

Wójt wydaje pieniądze nie na to co powinien.