Kolejny duży niewybuch znaleziony podczas remontu DW 626. Ewakuowano mieszkańców w promieniu 1,5 km

W ostatni weekend informowaliśmy o ważącym ok. pół tony niewybuchu, na jaki natrafiono przy okazji remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 626 w Zamościu. Wczoraj do makowskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kolejnym znalezisku. Tym razem w miejscowości Zalesie. Konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców.

 

Wczoraj makowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu pocisku, podczas prac związanych z modernizacją drogi wojewódzkiej 626 w miejscowości Zalesie. Na miejscu policjanci potwierdzili, że jest to bomba lotnicza z okresu II wojny światowej.

– Odnaleziony niewybuch był taki sam, jak ten który w miniony weekend odnaleziono podczas remontu drogi w Zamościu. Do czasu przyjazdu saperów z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów z Posterunku Policji w Krasnosielcu – informuje Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

 

– Z uwagi na możliwą, dużą siłę rażenia, policjanci przeprowadzili ewakuację okolicznych mieszkańców. Teren został zabezpieczony przed dostępem do niego osób postronnych do czasu zakończenia czynności przez patrol saperski. Ewakuowano 14 osób w promieniu 1500 metrów – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spec
Spec
11 miesięcy temu

Około 34 domy w promieniu półtora kilometra od tego miejsca i tylko 14 osób ewakuowanych? Ktoś popłynął z cyferkami…