Kolejny domowy agresor z policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do żony

48 – latek usłyszał zarzut znęcania nad żoną. Decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem, a także otrzymał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz zakaz zbliżania się.

 

W poniedziałek, 27 listopada policjanci zostali wezwani do kolejnej interwencji związanej z przemocą domową.

– Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy domowej. 48 – latek, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury z żoną, w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, wypędzał z mieszkania i poniżał – informuje asp. Magda Zarembska.

Funkcjonariusze postanowili odizolować agresora. Trafił do policyjnego aresztu.

– Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 48 – latkowi zarzut znęcania. Na wniosek ciechanowskich policjantów prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, aby w tego typu sprawach nie pozostawać obojętnym i powiadamiać służby.

– Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję. Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Dlatego ważne jest, aby na zjawisko przemocy domowej nie pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policję. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny – apeluje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments