Kolejny „damski bokser” zatrzymany. 44-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności

44 – latek, który od kilku miesięcy znęcał się nad swoją żoną, został zatrzymany przez policjantów. Trafił do aresztu.

 

W sobotę, 30 września funkcjonariusze policji podjęli interwencję dotyczącą przemocy domowej.

– Ustalenia wskazywały, że w rodzinie od kilku miesięcy dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. 44 – letni ciechanowianin, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury domowe z żoną. Wyzywał ją słowami wulgarnymi, szarpał, popychał i poniżał – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci odizolowali sprawcę przemocy od kobiety.

– Agresor trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu 44 – latek usłyszał zarzut znęcania. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że przeciwdziałanie przemocy domowej, a także niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom to jedno z głównych zadań realizowanych przez policję.

– Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Dlatego ważne jest, aby na zjawisko przemocy domowej nie pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policję. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny – wyjaśnia asp. Magda Zarembska.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
1 miesiąc temu

Musi być z konfederacji, oni nie szanują kobiet, mówią że kobieta to inwentarz na gospodarce🥵