Kolejny akt wandalizmu w Przasnyszu. Ktoś wyrwał figurkę Przaśnika z okna biblioteki

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 października w Przasnyszu. Figurka Przaśnika zniknęła z okna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. Na szczęście jak szybko zniknęła, tak wróciła na miejsce.

 

W Przasnyszu w ostatnim czasie nie brakuje wandali, którzy niszczą publiczne mienie. Nie tak dawno ktoś połamał wszystkie drzewka rosnące wzdłuż ulicy Baranowskiej. W mieście dochodziło też do łamania ławeczek, niszczenia ulicznych latarni czy zniszczenia kamer monitoringu na byłym moście kolejowym.

Trudno nie wspomnieć też o malowanych sprayem elewacjach, czy przystawianych pieczątkach na odnowionych budynkach. Choć wandale zdają się nie zwracać uwagi na miejski monitoring, to ten na szczęście, coraz częściej rejestruje ich czyny. To z kolei pozwala policjantom na szybsze złapanie sprawców.

Tych wręcz błyskawicznie udało się namierzyć w poniedziałek, 20 listopada.

Jak udało nam się dowiedzieć, tego dnia z okna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu zniknęła figurka Przaśnika – Czytelnika. Jedna z charakterystycznych figurek, które w miejski krajobraz wpisały się już na dobre, została oderwana od parapetu budynku.

Figurka odnalazła się tak szybko, że mało kto zorientował się, że na chwilę została porwana. Zdarzenie, o którym poinformował nas czytelnik, potwierdziła przasnyska policja:

„Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek. Figurka została szybko odnaleziona i trafiła już w ręce właściciela. W tej sprawie policja prowadzi postępowanie”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pancia
Pancia
2 miesięcy temu

„Nie tak dawno ktoś połamał wszystkie drzewka rosnące wzdłuż ulicy Baranowskiej.” Serio? Przecież wiadomo kto – brat butnego dyrektora podległemu starostwu.