Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. Rekordzista miał blisko 3 promile i brak uprawnień

Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców. 30 – latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i brak uprawnień, które stracił za prowadzenie auta w stanie trzeźwości.

 

6 listopada policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Elżbiecinie kierowcę samochodu osobowego marki Audi. Był nim 30 – letni mężczyzna. Badanie trzeźwości wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie.

– Na szczęście nie doprowadził do tragedii na drodze. Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Stracił je kilka miesięcy wcześniej, ponieważ również kierował autem w stanie nietrzeźwości – informuje podkom. Monika Winnik.

Dzień wcześniej, w niedzielę, 5 listopada mundurowi zatrzymali także 59 – letniego nietrzeźwego rowerzystę. W tym przypadku badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie.

– Tego samego dnia również w Karniewie policjanci zatrzymali kierującego VW Polo, który po badaniu alkomatem miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się też z wysokimi karami finansowymi – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mariann
mariann
23 dni temu

nic nowego w tym powiecie, nudne już się to robi