Kolejni pijani kierowcy na drogach powiatu przasnyskiego. 19-latek miał ponad 2,3 promila

W ostatnim tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę na „podwójnym gazie”. Rekordzistą był 19-letni kierowca jednośladu z ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

 

W minionym tygodniu w ręce policjantów wpadli kolejni pijani kierowcy. W środę, 3 kwietnia o godz.13.10 w Przasnyszu na ul. Żwirki i Wigury został zatrzymany przasnyszanin.

– Policjanci zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Przasnysza, który mając 1,38 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki BMW – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Do kolejnego zdarzenia doszło 4 kwietnia o godz. 10.14 w Chorzelach na ul. Grunwaldzkiej.

– Policjanci zatrzymali 66 – letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który mając 0,58 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki Opel Vivaro – dodaje rzeczniczka.

Rekordzistą okazał się jednak 19-latek zatrzymany na osiedlu Orlika.

– Policjanci zatrzymali 19- letniego mieszkańca Przasnysza, który mając 2,33 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem marki Zipp, a także nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KPP Przasnysz.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
p-sz
p-sz
1 miesiąc temu

Nic ich nie nauczy

aab
aab
1 miesiąc temu
Reply to  p-sz

nic, do kamieniołomów jedynie chyba bo do pierdla to za wygodnie