Kolejni mieszkańcy powiatu przasnyskiego oszukani metodą „na Blika”

Dwoje mieszkańców powiatu przasnyskiego, 34 – letnia kobieta i 25 – letni mężczyzna łącznie stracili ponad 1 tys. zł. Zostali oszukani metodą „na Blika”.

 

W sobotę, 4 listopada 34 – letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego zgłosiła, że padła ofiarą oszustwa z wykorzystaniem popularnego komunikatora społecznościowego.

– Nieznany sprawca doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzania mieniem w ten sposób, że wykorzystując dane członka jej rodziny za pośrednictwem komunikatora społecznościowego poprosił o wygenerowanie kodu mobilnej płatności – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Pokrzywdzona w ten sposób straciła 500 złotych.

Do podobnego zgłoszenia doszło dzień później, 5 listopada. Tym razem pieniądze stracił 25 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

– Nieznany sprawca wykorzystując dane znajomej mu osoby za pośrednictwem komunikatora społecznościowego poprosił o wygenerowanie kodu mobilnej płatności, co pokrzywdzony uczynił ponosząc straty o łącznej wartości 510,25 zł – dodaje rzeczniczka.

Postępowanie w obu przypadkach prowadzi KPP Przasnysz.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anty hacker
Anty hacker
26 dni temu

Pasje haslo do messengera: Dupa1

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu

Nic dziwnego że PiS ma tu 70% poparcia… Non stop o tym trąbią a ludzie dalej dają się nabrać. Jakby ciężko było to tego znajomego zadzwonić…

Ania
Ania
26 dni temu

Szkoda ci że nie PSL I PO nie mają w naszym powiecie poparcia,nigdy nie będą mieli bo to kłamcy, obiecują a potem się wycofują

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
Reply to  Ania

Jak mogli się wycofać skoro nie mają zadnej władzy póki co?

Edzio
Edzio
26 dni temu

Konstytucja , konstytucja 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Wiktor
Wiktor
25 dni temu

I tu jest właśnie problem.Jeszcze koryta im nie udostępnili,a oni już z podkulonymi ogonem mówią że zastanowimy się,…. że dziura w budżecie,…..że w 100 dni to się nie da…….Że odblokowanie KPO następnego dnia po wyborach to taka przenośnia,….. .że dobrowolny ZUS to nie dobrowolny tylko wakacje. Można tego mnożyć.TAK KŁAMIĄ!!!! Na tą chwilę jedynie to co zrobić chcą to będą likwidować różne projekty po PiSie……….. Np.Port w Świnoujściu rozbudowany by obsługiwać duże jednostki transoceaniczne zapewne byłby konkurencją dla Hamburga.Niemcy na to nie pozwolą mając takich polaczków u władzy. Niemcom nie na rękę jest też Polska żegluga śródlądowa po Odrze.Więc możemy… Czytaj więcej »

Jarek
Jarek
25 dni temu
Reply to  Wiktor

Nie będzie ani CPK! ani nawet atomu.Nie po to Niemcy atom u siebie zwinęli a u nas zainstalowali Tuska, aby mu pozwolić na taką wolte przeciwko własnym mocodawcom z metropolii! Polska ma być juz nawet nie kolonią ale częścią Niemiec. Niech nikt sie nie łudzi!

Henio
Henio
25 dni temu
Reply to  Wiktor

puki 'miekkie faje’ z pisiu nie zapisza Bronki z Bronkiemw Konstytucji puty bedziemy republika bananowa z wplywami rapallo-dazenie do utworzenia/odtworzenia wspolnej niemiecko-ruskiej granicy na ziemiach polskich i ustawianym rzadem tej czy innej kauolicji promowanej w obcych gadzinowkach jak der Fuckty24 czy das oniet

MAgler
MAgler
26 dni temu

W TVNie powiedzieli że PiS wcale nie łamał konstytucji.Co ty na to?
W porę i w czas,po wyborach.skur,,,,,ny!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
Reply to  MAgler

Nie oglądam telewizji, naprawdę.
Ale dziś za to w TOK FM sędzia TK w stanie spoczynku wymieniał przykłady ewidentnego złamania Konstytucji przez Witkową, Szydlo, Morawieckiego i Dudę. Nie wiem więc co tam w tym TVNie oglądałeś. Może kuchenne rewolucje?

MAgler
MAgler
26 dni temu

A szkoda że nie oglądasz bo wreszcie byś się dowiedział jak szczujnia TVN działa.Jakbys chciał wiedzieć to Towarzysz Morozowski tak powiedział 😜

MAgler
MAgler
26 dni temu

A tu masz link jakżeś taki niedowiarek.😛
polskieradio.pl/13/53/artykul/3275309,morozowski-ocenil-ze-pis-nie-lamal-konstytucji-saryuszwolski-przyznaja-ze-przez-lata-oszukiwali-ludzij

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
Reply to  MAgler

A ten Morozowski to kto?

MAgler
MAgler
25 dni temu

Jajco!

MAgler
MAgler
26 dni temu

Ja kiedyś słuchałem takich sędzi TK i SW w spoczynku (Rzeplińskiego i Zolla) którzy powiedzieli że aborcja to rzeczywiście morderstwo dziecka w łonie matki.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
Reply to  MAgler

No i? Każdy ma prawo do swojego zdania. Rzeplinski i Zoll to naprawde wybitni prawnicy i chyba nie uwazasz, ze nazwę ich jakimiś oszołomami.

Myslisz że ja popieram aborcję i dla mnie to taki sam zabieg jak wyrwanie ósemki?

MAgler
MAgler
25 dni temu

W sprawie życia i śmierci innego człowieka,nie można mieć swojego zdania.Jest natomiast kodeks karny.
To oni będąc sędziami wydawali wyroki (prawdopodobnie pod zamówienie polityczne) że aborcja nie jest morderstwem bo dziecko w łonie matki to nie dziecko tylko „płód”.
A teraz wypowiadają się całkiem odwrotnie,że to jednak dziecko, człowiek,żywa istota która ma swoje DNA.
Czyżby sumienie ruszyło?
„Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy”.
Przyjdzie czas zapłacić za to wszystko.
I to całkiem nie długo.Szybciej niż się spodziewasz.

Gość
Gość
25 dni temu

No i?Każdy ma prawo do swojego zdania.
A tak na marginesie co to te, tok fm?Jakaś niszowa stacja lewacka nadająca po polsku?
Pytam bo nigdy nie słyszałem?

Henio
Henio
25 dni temu

przy 70procentach to az dziw bierze ze zdrowy chodzisz po tym swiecie i wolny, promujesz fuckty 24 , tluski i inne kluski
Jak ty to wocu robisz? przebierasz sie za niedolezna starowinke?

Wojtuś
Wojtuś
25 dni temu

I pisiory znowu łapią się ostatniej deski, tylko jeden premier ma długi nos🤣

Wiktor
Wiktor
25 dni temu
Reply to  Wojtuś

Jawohl! Für Deutschland!

rada
rada
25 dni temu
Reply to  Wojtuś

fuckty 24 zmniejszyly ci iloraz iteligencji
szorujesz PO dnie
odstaw to szwapskie koowno