Kolejni mieszkańcy powiatu przasnyskiego dołączyli do Wojsk Obrony Terytorialnej [FOTO]

W sobotę odbyła się już dwudziesta w tym roku przysięga wojskowa ochotników 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Złożyło ją 40 terytorialsów, którzy już za miesiąc rozpoczną 3 – letni cykl szkolenia w WOT.

 

W miniony weekend słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało blisko 300 ochotników z całej Polski, 40 zasili szeregi 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „RÓJ”. Przysięgą wojskową zakończyli 16 – dniowe szkolenie podstawowe i tym samym dołączyli do grona mazowieckich terytorialsów. Oprócz 40 ochotników, którzy wypowiedzieli słowa roty przysięgi wzięło w niej udział 43 żołnierzy – rezerwistów, którzy ukończyli 8 – dniowe szkolenie wyrównawcze.

 

Za miesiąc rozpoczną swoje pierwsze szkolenia rotacyjne, w pierwszym roku będą one miały charakter indywidualny, w drugim roku będą to szkolenia specjalistyczne w ramach konkretnej funkcji w pododdziale (np. saper, medyk, radiotelefonista, kierowca itp.), natomiast trzeci rok to szkolenia zgrywające. Ukończenie 3- letniego cyklu szkolenia otwiera żołnierzom drogę do służby zawodowej. Nowi terytorialsi swoje szkolenia rotacyjne będą odbywać w batalionach do których przynależą terytorialnie.

Ciechanowskie pododdziały wzbogaciły się o 23 żołnierzy. 13 z nich złożyło w sobotę przysięgę, są to mieszkańcy powiatu ciechanowskiego, płońskiego, przasnyskiego, mławskiego oraz żuromińskiego.

Szeregi 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzmocniły się łącznie o 84 żołnierzy, wśród nich jest 15 kobiet.

Kolejna okazja do wstąpienia w szeregi 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie 14 maja, wówczas wcieleniem rozpocznie się czwarte w tym roku szkolenie podstawowe w brygadzie.

 


 

Źródło 5 MBOT
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments