Kolejni kierowcy „z promilami” wpadli w ręce policjantów

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich aut pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał 1,2, a drugi ponad 2 promile alkoholu w organizmie i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

W minionym tygodniu policjanci przeprowadzili działania kontrolne „Trzeźwość”.

– Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 450 kierowców. Około godz. 14.30 w Pęchcinie zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości 34 -letniego mieszkańca Sopotu wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

Kolejny pijany kierowca to 41-letni mieszkaniec Warszawy, który wsiadł za kierownicę Citroena mając ponad 2 promile alkoholu.

–  Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu. Za popełnione przestępstwa 41 – latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

– Nie bądźmy obojętni gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę. Poinformujmy policję, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments