Kolejne zmiany w dodatku węglowym. Posłowie przyjęli poprawkę dotyczącą jednego adresu

Nadchodzą kolejne zmiany w dodatku węglowym. Posłowie przyjęli poprawkę, teraz nowelizacja trafi do Senatu.

 

Chodzi o sytuację, w której pod jednym dachem (adresem) zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe. Przypomnijmy, że w pierwszej wersji zapisów ustawy o dodatku węglowym nie doprecyzowano, czym jest gospodarstwo domowe. Dało to pole do nadużyć, w efekcie których okazało się, że gospodarstwa domowe nagle zaczęły się mnożyć.

Ministerstwo postanowiło uszczelnić przepisy wprowadzając zasadę: jeden dodatek węglowy przypada na jeden adres. Takie rozwiązanie okazało się jednak… zbyt szczelne. W sytuacji bowiem, kiedy pod jednym adresem zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe i każde ogrzewa się na własnych zasadach, dodatek przysługiwał tylko jednej rodzinie.

 

W czwartek posłowie zdecydowali, że możliwa będzie wypłata dodatku węglowego każdemu z gospodarstw pod tym samym adresem, jeśli każde z tych gospodarstw ogrzewa się oddzielnym źródłem ciepła, które zostało zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Dodatkowym warunkiem jest złożenie przez każde z tych gospodarstw deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przyznanie dodatku węglowego w takiej sytuacji ma nastąpić w drodze wydania decyzji.

Nowelizacja trafi teraz do Senatu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lulka
lulka
11 miesięcy temu

Teraz wyjdzie kto nie płaci za śmieci i bardzo dobrze.

Boguś
Boguś
11 miesięcy temu
Reply to  lulka

Mamy 3 gospodarstwa domowe, 3 rodziny każde osobne z własnym dochodem pit. Dom 2 piętrowy. Oddzielne liczniki prądu. Jedna deklaracja ma smieci bo tak łatwiej i mamy wspólne pojemniki. Kolejny pisi bubel.

Monika
Monika
11 miesięcy temu

Tylko powinni dawać właścicielom domu a nie osobom starszym co mieszkają razem z dziećmi oni mają rente to powinno im starczyć

Syn Zenka
Syn Zenka
11 miesięcy temu
Reply to  Monika

Ci ty pier***** idiotko…

Gość dnia
Gość dnia
11 miesięcy temu
Reply to  Monika

Zobaczymy na co Ciebie będzie stać jak dostaniesz tą swoją rentę!!!!

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

Dodatek powinien być na źródło ogrzewania – 1 piec jeden zasiłek, 2 piece gazowe grzewcze CO w budynku wówczas 2 zasiłki

Boguś
Boguś
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Dokładnie. Ale dla pisich historyków czy teologów na kul to za trudne rachunki

Syn Zenka
Syn Zenka
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

I co to by zmieniło? Ludzie dalej by kłamali w oświadczeniach a tak to na nieuczciwych znalazł się bat i w konsekwencji urzędom w końcu będa się bilansowały koszty związane z odpadami bo nie ukrywajmy ale przez takie mendy które nie płacą my płacący mamy większe wydatki.

Wojtuś
Wojtuś
11 miesięcy temu

Choć nie lubię pis to brawo dla nich za to że wezmą się za tych patusow co nie płacą za kosze i tym podnoszą nam rachunki. Do dopłat za węgiel podawali po 10 osób że mieszka a do zapłaty za kosze to nie u nas jest tylko 2 osoby. Brawo tylko teraz powinni jeszcze zapla IC zaległe za 5 lat-wtedy było by sprawiedliwie…

Wojtek
Wojtek
11 miesięcy temu

Choć nie lubię pis to brawo dla nich za to że wezmą się za tych patusow co nie płacą za kosze i tym podnoszą nam rachunki. Do dopłat za węgiel podawali po 10 osób że mieszka a do zapłaty za kosze to nie u nas jest tylko 2 osoby. Brawo tylko teraz powinni jeszcze zapłacić zaległe za 5 lat-wtedy było by sprawiedliwie…