KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA STAROSTWA POWIATOWEGO

HISTERYCZNE ATAKI NA STAROSTWO NAS NIE ZRAŻAJĄ
ROBIMY SWOJE I ZNOWU ZGROMADZILIŚMY JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH BUDŻETÓW WŚRÓD POLSKICH POWIATÓW
120 MILIONÓW ZŁOTYCH, W TYM PONAD 65 MILIONÓW NA INWESTYCJE

Nowy prezes Związku Powiatów Polskich ponownie docenił aktywność powiatu przasnyskiego i niekwestionowaną od 2004 roku pozycję polskiego lidera pozyskiwania środków zagranicznych wręczając staroście przasnyskiemu Zenonowi Szczepankowskiemu w imieniu Zarządu Związku Powiatów Polskich symboliczny puchar oraz okolicznościowy list gratulacyjny.

Od 11 lat jesteśmy na I miejscu w Polsce

Powiat Przasnyski od roku 2004, czyli od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej niezmiennie zajmuje I miejsce w Polsce w ilości pozyskiwanych i wydatkowanych środków zagranicznych per capita.

Tylko w tym roku 120 milionowy budżet zgromadziliśmy nie obciążając mieszkańców powiatu przasnyskiego żadnym podatkiem lokalnym, a przyszłych pokoleń długami. Pozyskaliśmy tylko w tym roku ponad 65 milionów na inwestycje.

Nasz powiat tylko w tym roku dzięki skuteczności starosty przasnyskiego i administracji starostwa i jednostek organizacyjnych posiada jeden z największych budżetów wśród polskich powiatów, opiewający na ponad 120 mln. zł. Tak duży budżet zgromadziliśmy nie obciążając mieszkańców powiatu przasnyskiego żadnym podatkiem lokalnym. Tylko w tym roku zrealizujemy front inwestycyjny za ponad 65 milionów złotych. Inne powiaty takiej kwoty nie wydały na inwestycje w ciągu całych 16 lat istnienia. To więcej, niż cały tegoroczny budżet niektórych samorządów. Polityka wykorzystania poza kredytowych środków finansowych, nie obciążających długami przyszłych pokoleń – jest odpowiedzialną formą działania samorządów. I Starostwo taką politykę prowadzi.

 

Na co dzień nie widać kwot, ale zmiany w naszym powiecie tak

Na co dzień nie widzimy kwot, ale już konkretne inwestycje tak – drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, boiska, szkoły, hale sportowe, strefy gospodarcze, warunki tworzone dla przedsiębiorców, czy stale poprawiane warunki ochrony zdrowia w przasnyskim szpitalu. Poza projektami bezpośrednio służącymi mieszkańcom, powiat przasnyski znaczące kwoty pozyskał z Unii Europejskiej na stworzenie i rozwój Przasnyskiej Strefy Gospodarczej, która lokalnym przedsiębiorcom umożliwia rozwój swoich firm, a władzom powiatu starania o poważnych inwestorów zagranicznych i staje się kołem zamachowym rozwoju gospodarczego powiatu.

Bez Stref Gospodarczych nie byłoby szans na gazyfikację, kolej, czy bezpieczeństwo energetyczne powiatu

Utworzenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie i późniejsze tworzenie podstref to jest nie tylko plan na zmniejszenie bezrobocia, ale to także plan na kompleksową przebudowę dróg i budowę innych  rodzajów infrastruktury takich jak linia wysokiego napięcia, gazociąg czy kolej. Bez stref nie byłoby tych najbardziej wrażliwych i ważnych dla rozwoju gospodarczego i społecznego powiatu przedsięwzięć. Dzięki strefom również gminom łatwiej było zdobywać dotacje na drogi i ulice.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments