Kolejne szkolenia z pierwszej pomocy w gminie Jednorożec. Tym razem w Drążdżewie Nowym, Ulatowie – Pogorzeli i w klubie seniora w Jednorożcu

24 maja 2022 roku w świetlicy w Drążdżewie Nowym odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, zaś dzień później – 25.05 szkolenie odbyło się w Ulatowie – Pogorzeli. Wcześniej kurs przeszli seniorzy z Klubu Seniora Złocień w Jednorożcu.

 

Kolejne organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z gminy Jednorożec przeszły szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 20 maja szkolenie odbyło się w Klubie Seniora Złocień w Jednorożcu, 24 maja w świetlicy w Drążdżewie Nowym (przeszkoliło się Kółko rolnicze Posilenie), zaś 25 maja w Ulatowie – Pogorzeli.

– Dzięki szkoleniu, które poprowadził Krzysztof Drężek mieliśmy możliwość poznać podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy. W spotkaniu uczestniczyli druhowie i druhny OSP oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Nasza Wieś Ulatowo – Pogorzel. Każdy mógł spróbować swoich i możliwości odpowiadając i wykonując polecenia instruktora – poinformowało OSP KRSG Ulatowo – Pogorzel.

 

W czasie zajęć uczestnicy mieli okazję przećwiczyć różne pozycje i resuscytacje na manekinach, a także na sobie nawzajem, zaś instruktor prezentował w jaki sposób powinna wyglądać pierwsza pomoc przedmedyczna nie tylko u osób dorosłych, ale także u małych dzieci i niemowląt. W czasie szkolenia omówiono także prawidłowe reakcje przy utracie przytomności, omdleniach, atakach padaczki.

– Świetna próba własnych możliwości. Nie jest to tak proste jak na filmie, ale warto było. Powinny być częściej takie szkolenia – komentowali uczestnicy szkolenia.

Do szkoleń z pierwszej pomocy organizacje z terenu gminy Jednorożec zaprosił wójt Krzysztof Iwulski.  Pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna. Podjęcie działań resuscytacyjnych daje choremu szanse na przeżycie. Udzielenie pierwszej pomocy w świetle obowiązującego prawa jest obowiązkowe, o ile nie tworzy sytuacji zagrożenia.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments