Kolejne spotkanie z cyklu „Teatr i Kino z rodziną” już dziś w Miejskim Domu Kultury

W sobotę, 9 października w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbędzie się spektakl dla dzieci „Zielony Kopciuszek”.

 

Spektakl w wykonaniu Teatru Kultureska rozpocznie się o godzinie 18.00 w sali widowiskowej MDK. Wstęp jest bezpłatny. Spotkania z teatrem odbywają się w ramach projektu „ Teatr i Kino z rodziną” sfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

 

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments