Kolejne spotkanie w przasnyskiej bibliotece. Tym razem z Jaśkiem Melą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza na spotkanie autorskie z Jaśkiem Melą wokół książki „Poza horyzonty”.

 

Spotkanie odbędzie się 18 października (wtorek) o godz. 17:00 w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. Więcej informacji oraz zapisy pod nr tel. 502 087 037.

Jasiek Mela to podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny. Urodził się 30 grudnia 1988r. w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem (15 000 V) amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan, przebiegł New York City Marathon i ukończył triathlon Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Porusza się na protezie nogi.

 

W 2008 roku założył i do 2019 roku prowadził Fundację Poza Horyzonty, która pomogła wielu osobom po amputacjach we wszelkim wieku dofinansowując zakup protez, rehabilitację, pomoc psychologiczną, a przede wszystkim pokazując, że mimo tragicznych doświadczeń można żyć pełnią życia i realizować swoje pasje oraz marzenia. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie, chodzi na slackline, szkoli się na stolarza i poznaje zakamarki Syberii.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments