Kolejne spotkania z sołtysami w gminie Chorzele

25 czerwca w Chorzelach odbyły się kolejne, cykliczne spotkania z sołtysami.

 

Omówiono sprawy dotyczące m.in.: Narodowego Spisu Powszechnego 2021, programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, szczegółowej inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Chorzele, programu „Czyste Powietrze”. Ponadto przedstawiono informacje z bieżącej działalności Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele.

 

Na spotkaniach kompleksowo przedstawiono sprawy dotyczące Funduszu Soleckiego i zasady jego funkcjonowania. Fundusz sołecki to duże wyzwanie finansowe dla budżetu Gminy, bo jest to kwota około 1 miliona złotych, a także odpowiedzialność i praca, którą w przypadku udziału w nim muszą wykonać sołtysi, sołtyski, rady sołeckie oraz przewodniczący samorządu. Wszyscy otrzymali kompleksowe informacje i pakiety materiałów oraz zostali zapewnieni, że w przypadku chęci skorzystania z niego burmistrz i urzędnicy udzielą wszechstronnej pomocy. Przedstawiono harmonogram działania i sposób postępowania przy ewentualnej realizacji Funduszu, zarówno od strony sołectwa, jak też burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy.

Informacji i odpowiedzi na poszczególne tematy udzielali, oprócz burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej oraz wiceburmistrz Reginy Grzelak, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy: Rafał Gotowiec, Justyna Smolińska, Anna Paras, Łukasz Gołaś, Izabela Purzycka, Karolina Rybińska i Sławomir Czaplicki.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

W gminie nie obowiązują aktualne obostrzenia?