Kolejne próby oszustwa „na policjanta”.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie dwóch zgłoszonych przypadków usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Do zdarzeń doszło w piątek, 5 lipca. Sprawca podawał się za policjanta i mówił by przekazać mu pieniądze.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, nieznany sprawca usiłowali dokonać oszustwa metodą na policjanta. Sprawca dzwoniąc z zastrzeżonych numerów telefonów, na telefony stacjonarne mieszkańców Mławy, usiłował wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie 77 – letniej kobiety a następnie w podobny sposób 45 – letniego mężczyzny. Zamierzonego czynu jednak nie osiągnął, ze względu na postawę oszukiwanych mławian.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na policjanta”, przestępcy wciąż próbują i okradają nie tylko seniorów. Policja apeluje do rodzin osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

Policja ostrzega i przypomina

– prawdziwy policjant NIGDY nie poprosi Ciebie o przekazanie mu Twoich oszczędności i nie będzie Cię angażował w policyjna akcję;

– sprawcy oszustw metoda „na policjanta” i „na wnuczka” dzwonią, korzystając najczęściej z numerów stacjonarnych, wybierając je losowo z książki telefonicznej. Jeśli proszą o oddzwonienie pod numer 997 zrób to z innego numeru abonenckiego, na przykład z telefonu komórkowego lub od sąsiada. Powiedz rodzinie o tej sytuacji;

– jeśli podejrzewasz, że zadzwonił do Ciebie oszust, NATYCHMIAST powiadom policję;

– NIGDY nie przekazuj obcej osobie pieniędzy, nie rób przelewów na nieznane konta. Jeśli ktoś, podający się za członka rodziny, prosi Cię o pomoc finansową, skonsultuj to z bliskimi.


Źródło KPP Mława
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments