Kolejne pieniążki zasiliły konto Szymonka z Krasnego. Zbiórka przekroczyła już pół miliona złotych!

W ostatni weekend zarówno w powiecie przasnyskim, jak i w okolicznych gminach odbyło się wiele imprez. W czasie trwania niektórych, prowadzono zbiórki dla zmagającego się z nowotworem złośliwym Szymona Kozickiego.

 

Łącznie konto na zbiórce dla chłopca zostało zasilone kwotą 3 tys. 90 zł. Pieniądze zbierano w czasie koncertu w Krasnem (330 zł) i dożynek w Węgrzynowie. W pomoc dla chłopca, oprócz mieszkańców zaangażowała się także parafia pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie, która przekazała chłopcu 1 tys. zł. Dodatkowo decyzją proboszcza tamtejszej parafii ks. Rafała Grzelczyka, parafia wykupiła puchar (wcześniej podarowany przez pułtuskich policjantów,  a następnie wylicytowany przez mieszkańca Węgrzynowa za 400 zł) za 800 zł, który ostatecznie trafił do zwycięskiej drużyny piłkarskiej OSP KSRG Węgrzynowo i będzie odtąd pucharem przechodnim. Mieszkańcy do puszki w czasie dożynek wrzucili 560 zł.

 

Z pomocą Szymkowi przyszli też pułtuscy policjanci. Na hasło “pomagamy” w ciągu kilku dni pracownicy i mundurowi pułtuskiej komendy zebrali kilka kartonów ubrań, zabawek, gier, książek i kosmetyków. Następnie fanty powędrowały na kiermasz i licytację ,z których zebrane pieniądze w całości zasilą konto chłopca.

– Wierzymy, że każda suma ma znaczenie, a każda pomoc jest nieoceniona dla potrzebującego. Razem na pewno damy radę – napisała sierż. Renata Soból z KPP Pułtusk.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments