Kolejne oszustwo na portalu ogłoszeniowym. Wystawiła wózek dziecięcy, straciła wszystkie pieniądze z konta

Doszło do kolejnego oszustwa za pośrednictwem jednego z popularnych portali ogłoszeniowych. Kobieta straciła pieniądze z konta, po tym jak skorzystała z wygenerowanego linka, przesłanego przez kupującego.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, mieszkanka Mławy wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym wózek dziecięcy. Zainteresowana osoba skontaktowała się ze sprzedającą i wysłała zdjęcie, potwierdzające wpłatę pieniędzy.

 

– Sprzedająca otrzymała wygenerowany link, który miała otworzyć, by przekierować wpłaconą kwotę na swoje konto. Kobieta otworzyła link, wybrała swój bank z dostępnej listy. Wypełniła formularz, podając saldo na koncie oraz inne szczegółowe dane, w tym dane karty płatniczej. Po zakończeniu transakcji, okazało się, że nie pobrała pieniędzy a wypłaciła nieznanej osobie wszystkie pieniądze ze swojego konta – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

Pamiętajmy! Zanim skorzystamy z jakiegokolwiek udostępnionego linka, należy sprawdzić, czy jest bezpieczny. Takiej weryfikacji można dokonać chociażby na stronie portalu ogłoszeniowego, w zakładce „Sprawdź link do odbioru wpłaty”.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments