Kolejne oszustwo metodą na BLIK. Kobieta przekazała 700 złotych swojej „przyjaciółce”

Mieszkanka powiatu makowskiego straciła pieniądze. Oszust podszył się pod znajomego i poprosił o udostępnienie kodu BLIK.

 

– Oszukana kobieta otrzymała wiadomość na popularnym komunikatorze od swojej przyjaciółki. Poproszona o pożyczkę za pomocą płatności mobilnej, wygenerowała kod BLIK i zatwierdziła przelew na kwotę 700 zł – informuje asp. Monika Winnik.

Policja apeluje, by pamiętać, że każdą korespondencję, prowadzoną za pomocą profili społecznościowych traktować z dużą ostrożnością i rozwagą.

– Jeśli otrzymasz wiadomość od znajomych zadzwoń do tej osoby i potwierdź prośbę o pożyczkę – dodaje rzecznik KPP Maków Maz.

 

Oszustwo „metodą na BLIK” polega na tym, że osoba logując się do swojego banku, musi wygenerować w aplikacji kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”. Niestety w przeciwieństwie do płatności przelewem, transakcji dokonanych za pomocą tego kodu nie można cofnąć, przestępca natychmiast go wykorzystuje do wypłaty pieniędzy.

– Pamiętajmy również, żeby nie podawać nikomu danych do logowania na konto bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych (BLIK). Zadbajmy także o odpowiednie zabezpieczanie swoich danych osobowych oraz profili i komunikatorów – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments