Kolejne osoby w powiecie przasnyskim otrzymały dofinansowanie na rozpoczęcie działalności

21 czerwca 2023 roku, podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu zostały podpisane umowy z czterema nowymi przedsiębiorcami, którzy otrzymają wsparcie finansowe na założenie i prowadzenie firm w powiecie przasnyskim.

 

W spotkaniu uczestniczył starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber wraz z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy Barbarą Garlińską oraz pracownik ZUS Anetą Chmielik.

Starosta życzył nowym przedsiębiorcom sukcesów w prowadzeniu działalności. Przedsiębiorcy otrzymali także zapewnienie starosty o pomocy i wsparciu ze strony samorządu powiatowego, między innymi w postaci doradztwa liderów krajowego i zagranicznego rynku działających w ramach Powiatowej Rady Przedsiębiorczości.

 

Dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych ze środków Funduszu Pracy w powiecie przasnyskim, podpisano umowy na następujące działalności:

  • sprzedaż internetowa,
  • usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, klimatyzacji, mat, grzewczych,
  • mobilny serwis aut ciężarowych i usługi logistyczne,
  • usługi instalacji wodno – kanalizacji cieplnej, gazowej, klimatyzacyjnej.

Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
embarrassed
embarrassed
11 miesięcy temu

90% mieszkańców to przedsiębiorcy, miasto mlekiem i miodem płynące

Click
Click
10 miesięcy temu

Co miesiąc tym się chwalą, ale nigdy tym ilu w ciągu miesiąca się zamknęło. 🙂

ANDRZEJ
ANDRZEJ
10 miesięcy temu

Nikt nie prowadzi statystyk ilu z tych nowych przedsiębiorców trwa na rynku po okresie zwolnień i ulg w ZUS czy podatku .Wg mojej wiedzy większość zamyka te biznesy lub przechodzi do szarej strefy .Wykładnikiem rozwoju przedsiębiorczości w Przasnyszu jest ilość „Lokali do wynajęcia ” w Rynku i ulicach wokół niego . Niektóre nie mogą znaleźć najemcy od lat.