Kolejne osoby oszukane na portalu sprzedażowym

Użytkownicy wystawili do sprzedaży przedmioty. Sprawcy poprzez komunikatory uzyskali dane do konta pokrzywdzonych wysyłając fałszywy link do płatności. Tym razem pieniądze stracili mieszkańcy Ciechanowa.

 

– Na policję zgłosił się mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyzna wystawił na popularnym portalu aukcyjnym ofertę sprzedaży opon. Poprzez komunikator dostał wiadomość o chęci ich kupna. Zainteresowany transakcją zaproponował, że przesyłkę zorganizuje na własną rękę – informuje kom. Jolanta Bym.

– Przesłał link, w którym należało wypełnić dane dla firmy kurierskiej, a następnie został przekierowany na stronę internetową swojego banku gdzie miał potwierdzić wpływ pieniędzy od nabywcy. Wtedy próba logowania do banku jest przechwytywana przez hakerów, przestępcy poznają nasz login i hasło, którymi mogą później dysponować. Gdy mieszkaniec Ciechanowa po kilku nieudanych próbach zalogowania do banku w końcu zalogował się na swoje konto zobaczył, że brakuje na koncie 1800 złotych – dodaje.

Dzień później w podobny sposób pieniądze straciła kolejna mieszkanka Ciechanowa. Kobiecie z konta zniknęło 4000 złotych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments