Kolejne markety dołączają do akcji „Solidarni z Ukrainą”. Tym razem Lidl, Żabka i Prim Market

Niedawno pisaliśmy, że sieć sklepów Biedronka w związku z agresją Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi na Ukrainę postanowiła wycofać ze sprzedaży produkty rosyjskiego i białoruskiego pochodzenia. Podobne decyzje podjęły również Lidl, Żabka i Prim Market.

 

– Zdecydowaliśmy, że nie będziemy kontynuować sprzedaży produktów pochodzących z Rosji oraz Białorusi – powiedziała w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Ponieważ dotychczasowy udział produktów pochodzących ze wspomnianych krajów był w ofercie Lidla jednostkowy, to sieć poszła o krok dalej.

– Jesteśmy zaniepokojeni oraz zasmuceni wydarzeniami w Ukrainie. Zdecydowaliśmy się zareagować szybko, dlatego do dzisiaj (1 marca) przekazaliśmy już ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego na cel działań humanitarnych prowadzonych na rzecz osób doświadczających kryzysu uchodźczego. W dalszym ciągu planujemy liczne działania wspierające – dodała w rozmowie z portalem.

 

Deklarację o wycofaniu ze sprzedaży produktów rosyjskiego pochodzenia złożyła też polska sieć marketów spożywczo – przemysłowych PRIM Market.

PRIM MARKET podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży produktów rosyjskiego pochodzenia. Jest to gest solidarności z Narodem Ukraińskim, który wobec rosyjskiej agresji na swoje niezależne terytorium przechodzi dziś chwile największej próby. Jak zawsze nasza sieć chętnie udostępnia swoje sklepy w celu organizacji pomocy przez organizacje charytatywne czy lokalne samorządy. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami charytatywnymi i wybranymi samorządami terytorialnymi monitorując sytuację i wspierając inicjatywy pomocy na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy” – czytamy w oświadczeniu.

Na agresję Federacji Rosyjskiej reaguje też Żabka: „W związku z obecną sytuacją, instrumenty ekonomiczne stają się dla społeczności międzynarodowej kluczowym środkiem dla przeciwstawienia się rosyjskiej agresji na Ukrainę. Mając tę świadomość, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu zamówień produktów pochodzących z obszaru Federacji Rosyjskiej i Białorusi. W konsekwencji będzie wycofywana także komunikacja marketingowa związana z tymi produktami”- podaje Grupa Żabka i informuje o pomocy jaką przekazała. To m.in. przekazanie 200 ton żywności oraz niezbędnych artykułów higienicznych we współpracy z partnerami: Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polski Czerwony Krzyż, czy choćby finansowanie wynajmu mieszkań i organizacja transportu dla rodzin pracowników z Ukrainy.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments