Kolejne inwestycje w gminie Przasnysz zakończone

Gmina Przasnysz zrealizowała kolejne inwestycje na swoim terenie. Zagospodarowano plac wiejski w Klewkach, doposażono plac zabaw w Szli oraz stworzono siłownię plenerową w Sierakowie.

 

W całości ukończono oraz odebrano inwestycję pod nazwą „Zagospodarowanie placu wiejskiego w miejscowości Klewki poprzez malowanie obiektów małej architektury, wykonanie zadaszenia i utwardzenie terenu przy stołach i ławkach”. Jej koszt wyniósł 25 647,00 złotych i w całości został pokryty ze środków własnych gminy Przasnysz. Powstała ogólnodostępna dla mieszkańców wiata rekreacyjna z utwardzonym terenem, wraz z ławkami i stołami.

W miejscowości Szla w obiekty małej architektury doposażono plac wiejski. Znalazły się na nim urządzenia zabawowe dla dzieci, które mają umilić najmłodszym mieszkańcom czas wolny. Wartość tego zadania wyniosła 15 110,22 zł. Ta inwestycja także została w całości została sfinansowana ze środków własnych gminy Przasnysz.

 

Sierakowo zyskało natomiast siłownię plenerową.

– Siłownia plenerowa na placu wiejskim w Sierakowie została wyposażona w takie urządzenia, jak wahacz, biegacz, wyciąg górny i wyciskanie siedząc. Dodatkowo, na terenie inwestycji pojawiła się ławka, kosz na śmieci oraz tablica informacyjna – informuje gmina Przasnysz.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu „Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.  Kwota inwestycji wyniosła 27 823,57 złotych, z czego 10 tys. to wartość pozyskanego dofinansowania.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments