Kolejne dwa auta z cofniętymi licznikami. W tym Audi Q7 o 202 tys. km.

Liczniki sprawdzane są teraz przy niemal każdej kontroli drogowej. Sprawdzając drogomierz, policjanci porównują jego wskazania z zapisem w bazie danych. W przypadku ujawnienia cofnięcia licznika, dokonują oględzin pojazdu, a następnie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Na terenie powiatu mławskiego do tej pory odnotowano dwa przypadki, w których istnieje podejrzenie ingerencji w licznik. Pierwszy dotyczył pojazdu marki VW Golf – odczyt w porównaniu z bazą danych wskazywał na przebieg auta zmieniony o 16 tysięcy kilometrów. Drugi ujawniony przypadek to samochód marki Audi Q7 z licznikiem cofniętym o ponad 202 tysiące kilometrów!

Zgodnie z art. 306a Kodeksu karnego, dokonywanie zmian wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru, jest zagrożona karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Tej samej karze podlega osoba zlecająca wykonanie takiej czynności. W przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz ciekawy
Grzegorz ciekawy
2 lat temu

A co jesli licznik mi sie zepsul i kupi sie nowy albo z mniejszy przebiegiem niz w bazie danych?

Adrian
Adrian
2 lat temu

Trzeba zrobić korektę