Kolejne auta z cofniętymi licznikami. W tym jeden aż o 377 tys. kilometrów.

Policjanci ujawnili kolejne trzy cofnięte liczniki samochodowe. Pierwszy samochód marki Citroen został skontrolowany w dniu 21 stycznia 2020 roku w Ciechanowie na ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych. Podczas sprawdzenia stanu drogomierza zamontowanego w pojeździe policjanci ustalili, że stan licznika Citroena podczas ostatnich badań technicznych wynosił 156544 km, natomiast teraz licznik wskazywał 100178 km.

Do drugiego ujawnienia cofniętego licznika, doszło również tego samego dnia na tej samej ulicy. Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu marki Audi funkcjonariusze ujawnili rozbieżności dotyczące faktycznie przebytych kilometrów przez ten samochód. Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu o 75 tysięcy kilometrów.

W dniu 22 stycznia 2020 roku w miejscowości Niestum na ul. Gruduskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Iveco. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd, a działając w ramach nowych uprawnień, skontrolowali także aktualny stan drogomierza. Okazało się że aktualny stan licznika w tym pojeździe nie zgadza się ze stanem drogomierza wpisanego podczas ostatniego badania technicznego. Przebieg tego pojazdu był młodszy o 377 tys km.

Za przestępstwa zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru zgodnie z zapisem art. 306a kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
Tadek
4 lat temu

a co z panem technikiem w okręgowej stacji kontroli? jak przyjechał do niego pojazd ze stanem licznika mniejszym niż na ostatnim badaniu? zareagował? czy za flaszkę puścił?

Edek
Edek
4 lat temu
Reply to  Tadek

Tadziu, nie pij już. Starczy.
Pomału czytaj i jeszcze raz 🙂 wystarczy ten fragment: „aktualny stan licznika w tym pojeździe nie zgadza się ze stanem drogomierza wpisanego podczas ostatniego badania technicznego”
🙂