Kolejne 40 przyłbic ochronnych trafiło do naszych medyków! Kto stoi za tą akcją?

W poniedziałek pracownicy Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach Adam Szydlik i Agata Nidzgorska przekazali dla naszych medyków aż 40 przyłbic wykonanych na drukarkach 3D. Wcześniej 10 sztuk trafiło do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Chorzelach.

 

Przyłbice, których bardzo brakuje, trafiły wczoraj do Przychodni Salus w Chorzelach, do szpitala w Przasnyszu oraz przychodni medycznej, gdzie dostarczył je Sławomir Czaplicki.

Pomysł drukowania przyłbic ochronnych metodą 3D zrodził się u pracowników Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach – Adama Szydlika oraz Agaty Nidzgorskiej. 28 marca zaczęto dostosowywać projekty do drukarki ZortrAx M200, w którą jest wyposażone Lokalne Centrum Kompetencji OUK w Chorzelach. Od 30 marca rozpoczęto produkcję. Istotnym problemem jaki napotkano, było pozyskanie potrzebnych elementów, takich jak folie pet 0,5 oraz gumki. Ale i z tym pracownicy OUK sobie  poradzili. Nawiązano współpracę z Mariuszem Kozłowskim oraz Pauliną Dębską, którzy zaopatrują OUK w Chorzelach z folie pet za pośrednictwem prowadzonych zrzutek pieniężnych. Osobą biorącą czynny udział w produkcji przyłbic ochronnych jest również Hubert Biedka – mieszkaniec Chorzel, posiadacz drukarki 3D. Pan Hubert sam produkuje przyłbice, które dostarcza do OUK w Chorzelach, skąd dalej trafiają do potrzebujących ich placówek medycznych. Wszystkim tym ludziom należą się wielkie słowa szacunku i uznania.

 

Do 6 kwietnia wyprodukowano i przekazano już 50 przyłbic ochronnych: 10 sztuk dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Chorzelach; 25 sztuk dla SPZZOZ w Przasnyszu, w tym 10 dla oddzialu położniczo-ginekologicznego, 10 sztuk dla Przychdoni Esculap w Ciechanowie oraz 5 sztuk dla Ośrodka Zdrowia Salus w Chorzelach.

Obecnie przyłbice ochronne produkowane w OUK w Chorzelach wytwarzane są na dwóch drukarkach 3D, jedna z nich pochodzi z Lokalnego Centrum Kompetencji w Krzynowłodze Małej.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
3d drukarz
3d drukarz
4 lat temu

Mam drukarkę 3d i pytałem przez maila ratownictwo ale odzew zera a przecież można by wydrukować oprócz przyłbic i tych przelotek do masek Decathlon wielorazowe ramki do maseczek takie jak np. youtube.com/watch?v=xVYypLYEo_0. Pewnie zdjęcia zrobią i walna to w kąt i czekać będą na kaskę . Dlatego szkoda drukować i tracić materiał . A projekt jaki drukują zajmuje około 3h pracy tu jest projekt w opisie druk na godzinkę wersja europejska youtube.com/watch?v=_GaBJqfwbjc .

Zaraza
Zaraza
4 lat temu

A dlaczego nie wspominacie o ludziach, którzy się zrzucają na materiały do drukowania, a nawet drukarki? Kogo obchodzi, kto do dostarczył? Ważne, „skąd pieniążki na to były”, bo bez wpłat ludzi guzik by wydrukowali.

sandal
sandal
4 lat temu
Reply to  Zaraza

Gmina nie podała takich informacji. Czytałem tez u nich. Poza tym bez zgody nie można podawać

Zaraza
Zaraza
4 lat temu
Reply to  sandal

Przecież nie mówię o danych osobowych. Jak już sprawiliście sobie tyle trudu, żeby wspomnieć o panu Sławku, to trzeba było dodać, że fundatorami materiałów są mieszkańcy.

sandal
sandal
4 lat temu
Reply to  Zaraza

Jacy my, mowie ci ze na stronie gminy to czytałem. I tam tak jest. Trochę myslenia

Ilona
Ilona
4 lat temu

Bardzo podoba mi się, że InfoPrzasnysz wymieniło w pierwszej kolejności lokalnych pomysłodawców, czyli panią Agatę i pana Adama. Urząd gminy w Chorzelach napisał natomiast tak: „Pomysł drukowania przyłbic ochronnych metodą 3D dla szpitali, przychodni, czy ratowników zrodził się u pracowników kierowanego przez dyrektora Janusza Nidzgorskiego – Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach – Adama Szydlika oraz Agaty Nidzgorskiej”. Lokowanie osoby nr 1, dyrektor przed pomysłodawcami. Materiały fundowane są przez zbiórki od osób prywatnych, więc ciężko doszukać się zasług dla dyrektora. „Przyłbice, których bardzo brakuje, trafiły w poniedziałek do Przychodni Salus w Chorzelach, a po południu do szpitala w Przasnyszu i przychodni… Czytaj więcej »

Barakus
Barakus
4 lat temu
Reply to  Ilona

To falus robi sobie reklame

Rafał
Rafał
4 lat temu

Ktoś tu sobie przypisuje nie swoje zasługi i pomysły.
A wiem i znam od fundamentów całą historię przegiegu tej pięknej akcji
Pozdrawiam Mariusza całego inicjatora.

Ilona
Ilona
4 lat temu
Reply to  Rafał

Dokładnie, wszystko zaczęło się od Mariusza i nerwy mi puszczają, jak widzę w tekście nazwiska osób, które nie mają z tym nic wspólnego. Fakt, pracownicy OUK w Chorzelach wpadli na pomysł, że też to mogą robić i chwała im za to, ale co ma do tego Nidzgorski, Szczepankowska albo Czaplicki?

Anielka
Anielka
4 lat temu

Główne podziękowania powinny wędrować dla osoby ,która zrobiła zrzutkę do której podaje link …. https://zrzutka.pl/przylbice-dla-personelu-medycznego I osób ,które wpłacają tam pieniążki i za ich dobre serca bo bez nich i ich wpłat nie było by nawet 10szt zrobionych Przyłbic . Nikt by ich nie zrobił z liści czy gałęzi… Jedyną osobą ,która zainicjowała produkcję Przyłbic jest mieszkaniec Olsztyna Mariusz K . To Mariusz zdobył projekt przekazał go OUK Chorzele i osobom prywatnym posiadających drukarki 3D z Chorzel i Jednorożca , którzy produkują wszystko DZIĘKI TEJ zrzutce . To Pan Mariusz zakupuje wszystkie potrzebne produkty do produkcji i wysyła bądź zawozi… Czytaj więcej »