Kolejne 11 kilometrów ścieżki rowerowej przy „Trasie Różowych Słupów” zostanie wyremontowane. Podpisano umowę

Trwa remont pierwszego odcinka ścieżki rowerowej przy „Trasie Różowych Słupów”. Tymczasem Powiat Przasnyski zawarł umowę z wykonawcą na remont kolejnych 11 kilometrów.

 

29 lutego 2024 roku w gabinecie starosty przasnyskiego Pawła Mostowego podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych polegających na remoncie nawierzchni jezdni ścieżki rowerowej dwóch odcinków drogi powiatowej nr 3213 W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki na długości 11 105,90 m. W podpisaniu umowy uczestniczyła również Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Renata Kosman, Skarbnik Powiatu Przasnyskiego Beata Czaplicka oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie odcinek ścieżki od Zakocia aż do mostu na rzece Ulatówce w miejscowości Ulatowo-Adamy. To dzięki ponad 1,8 mln zł dofinansowania przyznanego Powiatowi Przasnyskiemu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024.

Najkorzystniejszą ofertę w drugim postępowaniu złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, które zadeklarowało wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę 2 550 889,02 zł brutto. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 211 dni od dnia zawarcia umowy o roboty budowlane.

– Planowana do remontu droga powiatowa nr 3213 W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki w km od 5+730 do km 12+473,40 oraz w km od 12+677,50 do km 17+040,00, wymaga naprawy w zakresie drogi dla rowerów, opasek do niej przylegających oraz nawierzchni zjazdów (indywidualnych i publicznych). Ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,00 metrów bieżących, wymaga zwłaszcza remontu nawierzchni, na której pojawiły się wykruszenia, spękania i wybrzuszenia. Ze względu na dobry stan nawierzchni z inwestycji został wyłączony ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, zlokalizowany w miejscowości Kołaki-Korysze – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czesław
Czesław
3 miesięcy temu

Czy remont który jest obecnie wykonywany obejmuje tylko krótkie fragmenty gdzie najwięcej zieleni przebiło się przez nawierzchnię? Reszta nawierzchni zostanie i będzie czekała aż przyroda zrobi swoje?

Zocha
Zocha
3 miesięcy temu
Reply to  Czesław

Spytaj poprzednika to on zlecił roboty na tej ścieżce, i powinien poprawić

Kazik
Kazik
3 miesięcy temu

Mam nadzieję, że ten pan w czerwonej koszuli będzie przebywał z dala od tej inwestycji. Już udowodnił, że potrafi tylko s….ć robotę. Idź pan już na „zasłużoną” emeryturę, bo przed śmiercią trzeba odpocząć.

Zocha
Zocha
3 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Na te zasłużone emerytury to i pracownicy powiatu powinni przejść, aby zdążyć przed śmiercią odpocząć

Ignacy
Ignacy
3 miesięcy temu

Przed wyborami inwestycje ruszyły pełną parą

Bartek
Bartek
3 miesięcy temu
Reply to  Ignacy

Inwestycje ruszyły śmieszne????

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Tym razem ktoś dopilnuje roboty? Czy za 5 lat znowu rwiemy?