Kolejna wietrzna noc w powiecie. Strażacy usuwali skutki wichury

Od trzech dni cały kraj zmaga się z ogromnymi podmuchami wiatru, które spowodowane są przejściem orkanu Dudley. Meteorolodzy wciąż ostrzegają przed wichurami. W Polsce obowiązują ostrzeżenia 2. i 1. stopnia. Strażacy mają ręce pełne pracy.

 

W czwartek, 17 lutego strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu interweniowali przy dachu Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Jak poinformował nas kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy KP PSP, ich działania polegały na zabezpieczeniu pokrycia dachowego przed ponownym jego uszkodzeniem.

To jednak nie wszystkie interwencje, które miały miejsce na terenie powiatu przasnyskiego, do godzin porannych, 18 lutego.

 

Strażacy zarówno z państwowej jednostki, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych usuwali drzewa na drogach w miejscowości Węgra, Mącice, Żbiki – Gawronki, Morawy Wielkie. W Przasnyszu, przy ulicy Rudej usunięto drzewo pochylone przez podmuchy wiatru na chodnik. Sytuacja się zmienia z godziny na godzinę, jednak żywioł nadal nie ustępuje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lat temu

i elektrycy cięzko pracuja…