Kolejna udana akcja HDK Legion. Żołnierze 2. ORel Przasnysz odpowiedzieli na apel

11 kwietnia 2021 roku żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego licznie odpowiedzieli na apele szpitali i Centrów Krwiodawstwa dotyczący oddawania krwi.

 

Jak informuje por. Arkadiusz Michalski, dzięki wspólnej akcji zorganizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Przasnysz do udziału w wydarzeniu zameldowało się kilkudziesięciu żołnierzy. Wojskowi wsparli najmłodszych pacjentów z oddziałów onkologicznych.

– Zbliżające się wielkimi krokami święta Wielkanocne a także obchody święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego są doskonałą okazją do podzielenia się z bliźnimi tym bezcennym darem. Do takich akcji jak ta nie musimy nikogo namawiać, bo żołnierze przasnyskiego Ośrodka zawsze chętnie niosą pomoc potrzebującym. Każdy zna hasło, które mówi, że krew ratuje życie, ale dziś jest ono aktualne jak nigdy dotąd. Nawet nie chcemy wyobrażać sobie sytuacji, w której miałoby jej zabraknąć na dziecięcej onkologii. Dwa razy w ciągu roku staramy się odwiedzać dzieci w placówkach służby zdrowia i doskonale wiemy, że zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, jednocześnie zachowując przy tym pogodę ducha. Takie wizyty dają nam niezwykłą siłę i wiarę w to, że warto jest pomagać – mówi płk dypl. Bogusław Postek.

 

– Podczas jednej z akcji promujących służbę wojskową jedno z dzieci, powiedziało naszym żołnierzom: „mój tata jest bohaterem, bo oddaje krew i ratuje innych”. Więc może warto zostać bohaterem w oczach własnego dziecka i wstąpić w szeregi Honorowych Dawców Krwi? Serdecznie zachęcam wszystkich Państwa do podjęcia tego wyzwania – zaapelował.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
7 miesięcy temu

Pięknie .To dar i prawdziwa akcja.Wszyscy z serca dziękujemy.