Kolejna samobójcza śmierć na terenie powiatu przasnyskiego.

Kolejny mieszkaniec naszego powiatu podjął dramatyczną decyzję i postanowił odebrać sobie życie. Nie jesteśmy w stanie podać przyczyn, ponieważ czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura. Wiemy natomiast, że kryzys psychiczny i zarazem tragiczne wieści dotyczą mężczyzny w sile wieku, będącego mieszkańcem gminy Chorzele.

 

– 20 października w miejscowości Opaleniec w gminie Chorzele 59-latek targnął się na swoje życie poprzez powieszenie się. Do skutecznego zamachu samobójczego doszło w jego miejscu zamieszkania w Opaleńcu. Czynności wykonano pod nadzorem prokuratury, a ciało denata zabezpieczono do prosektorium, w celu przeprowadzenia dalszych badań – informuje asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

Samobójstwa są jedną z plag współczesnych czasów, a psychologowie oceniają, że, pandemia powoduje dodatkowy wzrost kryzysów zdrowia psychicznego. Trudno powiedzieć, co było przyczyną tak dramatycznej i ostatecznej decyzji mężczyzny, ponieważ czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura. Ma ona za zadanie sprawdzić, czy osoba trzecia nie przyczyniła się do tej śmierci w sposób pośredni.

Każdego dnia zalewają nas wiadomości o liczbie ofiar śmiertelnych i wszechobecnym zagrożeniu, co ma negatywny wpływ na naszą psychikę, powodując ciągły stres. To z kolei może prowadzić do psychicznych kryzysów i samobójczych myśli. Niekiedy wystarczy chwila załamania, która może doprowadzić do tragedii.

Pamiętaj! Choć czasem może Ci się wydawać, że twoje życie nie ma sensu, jest ono bezcennym skarbem! Jesteś ważny dla twoich bliskich, rodziny, przyjaciół znajomych i społeczności, w której żyjesz.

Jeśli czujesz, że sytuacja cię przerasta, pomocy szukaj u psychologów, psychiatrów oraz w ośrodkach specjalistycznych jak Poradnia Zdrowia Psychicznego w przasnyskim szpitalu, Ośrodek Pomocy Kryzysowej, działający przy MOPS w Przasnyszu, który umożliwi każdemu zainteresowanemu skorzystanie z porad specjalistów: psychologa, pedagoga, prawnika oraz terapeutów ds. przemocy w rodzinie (także telefonicznie).

Ośrodek Pomocy Kryzysowej w Przasnyszu mieści się w budynku Urzędu Miasta przy ul. Jana Kilińskiego 2 telefon: 29 752 28 83.

Całodobowej pomocy udziela także centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego ITAKA, pod numerem telefonu tel. 800 70 2222


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolgo
Kolgo
6 miesięcy temu

Już grupa 45+ jest zagrożona wykluczeniem, bo utrata pracy na tym terenie, przy braku znajomości wiąże się z nikłą możliwością zdobycia innej. A jeśli do tego dojdzie choćby konieczność kupowania lekarstw? Do samobójstwa jest się w naszej kulturze wychowywanym od dziecka. Chłopcom wmawia się od przedszkola, że muszą być twardzi oraz zdobyć świat i pieniądze! A w której szkole uczą przyjmowania porażek?