Kolejna przysięga wojskowa w 2. ORel Przasnysz [FOTO]

1 maja 2021 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej.

 

Dwudziestu dziewięciu elewów wypowiedziało słowa Roty Przysięgi Wojskowej, za dowódcą 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusławem Postkiem.

Czterech z nich:

  • szer. elew Mariusz Sławomir Gajewski;
  • szer. elew Dawid Machowski;
  • szer. elew Sebastian Grześ;
  • szer. elew Bartosz Sobiech

otrzymało z rąk Dowódcy Ośrodka listy gratulacyjne, za uzyskiwanie wysokich wyników w szkoleniu, wzorową postawę żołnierską oraz nienaganną dyscyplinę.

 

 

– Przysięga wojskowa jest aktem ślubowania stanowiącym źródło siły moralnej oraz wyrażającym podstawowe cele i zadania postawione żołnierzowi. Na przestrzeni dziejów zmieniała się treść roty, jednak sens zawsze pozostawał ten sam: Służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej…! Zwracam się do was – żołnierze! Niech wypowiedziane za chwilę przez Was słowa o niezwykle bogatej i głębokiej treści będą dla Was drogowskazem na każdy kolejny dzień życia. Dołóżcie wszelkich starań, aby nigdy nie skazić dobrego imienia żołnierza polskiego, a przekazaną wam wiedzę wykorzystajcie jak najlepiej, oddając jednocześnie świadectwo męstwa, odwagi oraz narodowego patriotyzmu. Zawsze powtarzam, że to Wy – młodzi żołnierze jesteście przyszłością wojska ale i wojsko jest waszą przyszłością, dlatego słowa Bóg, Honor i Ojczyzna będą Wam szczególnie bliskie. Życzę wszystkim pomyślności na dalszej ścieżce wojskowej służby – podsumował uroczystość płk dypl. Bogusław Postek.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments