Kolejna przysięga terytorialsów już w najbliższą sobotę

W sobotę, 28 maja o godz. 11:00, na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 36 terytorialsów. Będzie im towarzyszyło 40 żołnierzy kończących szkolenie wyrównawcze.

 

Najbliższa przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników z północnego Mazowsza odbędzie się 28 maja, o godz. 11:00 na ciechanowskim Rynku.

– Zanim żołnierze wypowiedzą słowa roty przysięgi, od godz. 10:30 przewidziany jest występ artystyczny w wykonaniu żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obroy Terytorialnej, natomiast w trakcie uroczystości, podczas przegrupowania pododdziałów do defilady, żołnierze zaprezentują pokaz walki w bliskim kontakcie – informuje 5MBOT.

 

W czasie trwania uroczystości w okolicach Pl. Jana Pawła II mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, spowodowane chwilowym wstrzymaniem ruchu z powodu przemarszu wojska. Od piątku (27.05.2022) od godz. 21:00, do soboty (28.05.2022) do godz. 12:00 wyłączony z użytkowania zostanie parking znajdujący się na Pl. Jana Pawła.

 

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments