Kolejna próba wyłudzenia pieniędzy metodą “na wnuczkę”

Do 83-letniej mieszkanki gminy Glinojeck zatelefonowała fałszywa „wnuczka” z informacją, że jej matka spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze.

 

Wczoraj do 83-letniej mieszkanki gminy Glinojeck zadzwoniła kobieta podając się za jej wnuczkę i poinformowała, że miała z matką wypadek.

– Matka potrąciła kobietę, która w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Potrzebne są pieniądze – 50.000 zł, bo matka trafi do aresztu. Następnie rozmowę z seniorką prowadziła kobieta, która przedstawiła się jako „policjantka z Ciechanowa” i potwierdziła wersję przedstawioną przez fałszywą „wnuczkę”. Przebywający w domu syn seniorki wykonał połączenie z telefonu komórkowego do prawdziwej wnuczki seniorki wykluczając to zdarzenie – informuje podkom. Bożena Kuklak.

 

Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o ostrożność.

Przebywający w domu seniorki syn zareagował prawidłowo dokonując weryfikacji informacji podawanych przez oszustów. Również gdy jesteśmy sami w domu, starajmy się „podejść na chłodno” do rozmowy telefonicznej, przerwijmy ją i skontaktujmy się z innym członkiem naszej rodziny, aby potwierdzić otrzymane informacje.


 

Źródło KPP w Ciechanowie
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments