Kolejna petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy. Tym razem w Jednorożcu

Na 27 października zaplanowano kolejną sesję Rady Gminy Jednorożec. Jednym z punktów, nad którym debatować będą radni, jest petycja dotycząca utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy.

 

Do gminy Jednorożec, tak samo jak i do gminy Krzynowłoga Mała i wielu innych samorządów w całym kraju wpłynęła petycja wniesiona przez Patryka Króla w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy.

Zgodnie ze statutem, Przewodniczący Rady Gminy skierował petycję do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, aby zbadać jej zasadność. Podczas posiedzenia komisji radni ustalili, że Rada Gminy może wyrazić zgodę na utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy wyłącznie na wniosek zainteresowanych środowisk, czyli „środowisk młodzieżowych” z terenu gminy Jednorożec, które na chwilę obecną nie kierowały do rady żadnych wniosków.

 

– W naszej gminie istnieje Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Branżowa I Stopnia, jednak do obecnej chwili nie wpłynęły do Rady Gminy oraz Wójta Gminy żadne wnioski od młodzieży zamieszkującej Gminę o utworzenie młodzieżowej rady. Można więc sądzić, że nie występuje potrzeba powołania takiej rady wśród młodzieży mieszkającej na terenie Gminy Jednorożec – czytamy.

Komisja zauważyła także, że jeden z uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Jednorożcu jest członkiem Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego, co za tym idzie Gmina Jednorożec ma swojego przedstawiciela w Młodzieżowej Radzie Powiatu.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lulka
lulka
1 rok temu

Sztuczny twór ,obserwując działalność tu gdzie są powołane moim zdaniem zbędny twór.