Kolejna ofiara oszustwa. 87 – latka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Przedwczoraj 87-letnia mieszkanka Ciechanowa padła ofiarą oszustwa, w którym straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem sprawcy poinformowali seniorkę o wypadku drogowym, który spowodował jej syn. Pieniądze, które zdołali wyłudzić miały być kaucją za zwolnienie syna z aresztu.

 

Przestępcy posługują się różnymi metodami mającymi ich uwiarygodnić oraz ciągle je modyfikują. Cały proceder inicjowany jest rozmową telefoniczną sprawcy pełniącego rolę tzw. „telefonisty”. Oszuści często posługują się książkami telefonicznymi, z których wybierają osoby o imionach często występujących u osób starszych. Następnie dzwonią na wybrany numer telefonu.

 

Policja apeluje!

Nie przekazujcie Państwo swoich pieniędzy nikomu, bez dokładnego upewnienia się, że naprawdę chodzi o bliską osobę. Należy uważać także, by nie wpuszczać podejrzanych, dopiero co poznanych osób do mieszkań – szczególnie, gdy jesteśmy sami. Wszystkie budzące niepokój sytuacje należy zgłaszać policji na numer 112.

Bardzo ważne jest, aby rodziny osób starszych przypominały im o zagrożeniach i często upominały przed wpuszczeniem do domu kogoś obcego.

 

Źródło KPP w Ciechanowie
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments