Kolejna odsłona akcji #sadziMy. 18 września sadzonki odbierzemy również w Nadleśnictwie Przasnysz.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dlatego leśnicy z całej Polski przygotowali milion sadzonek, które będzie można posadzić na własnej działce.

 

18 września każdy chętny może zgłosić się do jednego z 430 nadleśnictw czy też do jednej z siedemnastu regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych i odebrać sadzonki.

Do wzięcia udziału w akcji #sadziMY zaprasza również Nadleśnictwo Przasnysz.

Bezpłatne pobranie sadzonek będzie możliwe 18 września w godzinach od 9.00 do 15.00 przed siedzibą Nadleśnictwa Przasnysz, na ul. Zawodzie 4 w Przasnyszu.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Kłodno w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 20 ha nad jeziorem Mausz 160 tys. nowych drzew.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments