Kolejna jednostka policji w naszym regionie dołączyła do zespołu SPEED

Do działającego na terenie całego garnizonu mazowieckiego zespołu SPEED, zwalczającego agresję oraz szczególnie niebezpieczne zachowania na drodze, od 1 listopada dołączyła grupa policjantów z mławskiej jednostki. Mławska grupa SPEED ma w swoim nadzorze drogę ekspresową S7 i teren całego powiatu.

 

Grupy SPEED współpracują ze sobą na terenie całego garnizonu mazowieckiego. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, w szczególności poprzez ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań na drodze.

Na Północnym Mazowszu w grupie SPEED działają już policjanci z Makowa Mazowieckiego, Ostrołęki i Ciechanowa. Teraz do zespołu dołączyli także funkcjonariusze z Mławy.

– Policjanci patrolują drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Zdarza się, że w jednym momencie, na tej samej drodze, współpracuje ze sobą kilka patroli grup SPEED, w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci grupy SPEED zwracają szczególną uwagę na przekraczanie prędkości, niebezpieczne wyprzedzanie,  czyny godzące w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, wyprzedzanie przez kierowców pojazdów ciężarowych,  agresję drogową (np. jazda „na zderzak”, wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania), nielegalne wyścigi – informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

– Podczas prowadzonych systematycznie działań prewencyjno – kontrolnych, z grupą SPEED spotkało się w ciągu ostatnich 5 dni, 60 kierujących. Powodem tych kontroli było najczęściej nieprzestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości. Spotkanie z grupą SPEED kończyło się najczęściej wysokim mandatem lub skierowaniem sprawy z wnioskiem o ukaranie do sądu – dodaje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kontrola
Kontrola
15 dni temu

Ustawią się we wsi, gdzie jedzie jeden samochód na godzinę i skasują mandaty za przekroczenie prędkości, bo dopuszczalna jest 50km/godzinę. Wystarczy, że trochę za późno zahamujesz przed znakiem i już płacisz, pomimo, że przez wieś jedziesz już prawidłowo. Mają się czym pochwalić przed przełożonymi.
Tam, gdzie jest duży ruch i mnóstwo wykroczeń, szczególnie właśnie jazda na zderzaku czy niewłaściwa jazda samochodów ciężarowych, nie uświadczysz żadnej kontroli.

Leon Z.
Leon Z.
15 dni temu
Reply to  Kontrola

Ale Ty jesteś gł…….i

Kontrola
Kontrola
14 dni temu
Reply to  Leon Z.

Możesz wyjaśnić, dlaczego tak mnie obrażasz? Prawda zabolała?

Marceli
Marceli
15 dni temu

czy panowie są przeszkolenie z identyfikacji aut biorących udział w wypadku? w sensie że jak znajdują spalone auto z pasażerami a 200m dalej stoi dymiące rozbite w ch… auto to czy BRAŁO udział czy NIE brało udziału w TYM wypadku???? czy czekają na opinię komendanta? (vide A1)

Eryk
Eryk
15 dni temu
Reply to  Marceli

Jasne DNA na miejscu badają

Szpaku
Szpaku
15 dni temu
Reply to  Eryk

i obraz z amerykańskiego satelity…

Tutejszy
Tutejszy
14 dni temu

Grupa speed-na pewni ważna!
Gdzie jest grupa PATROL NA PIECHOTĘ!! A nie w klimatyzowanym radiowoziku.