Kolejna droga w gminie Krasne wyremontowana

Samorząd Powiatu Przasnyskiego wyremontował kolejny odcinek drogi powiatowej na terenie gminy Krasne. Droga od miejscowości Zielona w kierunku Długołęki zyskała nowy wygląd.

 

Koszt remontu to ponad 450 tysięcy złotych, a jego zakres obejmował m.in.: remont nawierzchni jezdni, wymianę oznakowania pionowego, uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym po obu stronach jezdni, wycinkę krzewów i podszyć rzadkich, renowację i oczyszczenie rowów z namułu.

W oficjalnym otwarciu wyremontowanej drogi udział wzięli: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy, Członek Zarządu Powiatu Renata Wenda, Przedstawiciele firmy STRABAG Sp. z o.o. – wykonawcy remontu: Rafał Muszyński oraz Damian Domagała, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Kazimierz Pióro wraz ze współpracownikami oraz mieszkańcy. Po oficjalnych przemówieniach dokonano symbolicznego otwarcia wyremontowanej drogi poprzez przecięcie wstęgi.

 

Dokładny koszt remontu tego odcinka wyniósł 452 899,09 zł brutto. Zadanie zrealizowano przy udziale środków własnych Powiatu Przasnyskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych). Wysokość dofinansowania stanowiła 70% kosztów kwalifikowanych.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
2 lat temu

I znów brak władz tamtejszej gminy

Piotrek
Piotrek
2 lat temu
Reply to  Wojtek

Jak nie dołożyli ani złotówki na remont to i nie ma. Po co przypisywać komuś zasługi?Żeby na otwarciu drogi było tyle ludu co na otwarciu oczyszczalni w Chorzelach?

Gonzo
Gonzo
2 lat temu
Reply to  Wojtek

A niech sobie władza tamtej gminy otwiera drogi gminne które sama remontuje, czy nie

Adam
Adam
2 lat temu

Jako mieszkaniec Krasnego cieszę się że powstał ten odcinek drogi. Mam zastrzeżenia co do ul. Mickiewicza bo uważam że powinny zostać poprawione spływ i powstać nowe pasy A także poprawiony dojazd do kościoła. Zglosilismy to starostwu zobaczyny. Wiem tylko że coś robią. Razem z mieszkańcami Gminy oglądaliśmy poprzedniej władzy powiatu PSL o złym stanie drug. Nasze sugestie były albo olewane albo robione na odpierdziel. Jak Zenek remontowal pewna drogę to remont wyglądał na wylaniu warstwy asfaltu na drogę z dziurami. Po pół roku było jeszcze gorzej. Cieszę się że mimo że nie mamy radnego z gminy nasze postulaty są spełniane.… Czytaj więcej »

Gonzo
Gonzo
2 lat temu

Zastanawia mnie kto te minusiki daje 😆