Kolejna dostawa żywności trafiła do potrzebujących mieszkańców Przasnysza

W minionym tygodniu do Przasnysza trafiała trzecia z czterech dostaw żywności z Banku Żywności z Ciechanowa. Pomoc w postaci produktów żywnościowych oraz wsparcia w zakresie podniesienia kompetencji życiowych jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 finansowanego ze źródeł Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 

Ze wsparcia co miesiąc skorzystało ponad 1000 mieszkańców Przasnysza.

– Widzimy jak bardzo potrzebna jest pomoc żywnościowa. Liczba mieszkańców korzystających z tej formy pomocy systematycznie wzrasta z dostawy na dostawę. To jest dla nas wyzwanie zarówno w zakresie logistycznym jak i  organizacyjnym.. W tej trudnej sytuacji ogromnego  wsparcia udzielili nam żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa. To właśnie oni wzięli na siebie trud rozładunku, pakowania produktów żywnościowych. Brygada również przywiozła żywność za co serdecznie dziękujemy – mówi Grzegorz Herubiński, prezes zarządu Federacji ROSA.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Przasnyskim ZHP i Urzędem Miasta.

– Ostatniej dostawy żywności spodziewamy się 28 czerwca. Niestety wyczerpały się już limity. Otrzymaliśmy informację z Banku Żywności, że nie możemy już zwiększać odbiorców programu tj. wydawać skierowań – mówi Joanna Cieślik, dyrektor MOPS.

Przez cały program razem z realizatorami projektu jest piekarnika Klementynka, która funduje dla żołnierzy słodkie bułki jako przekąskę po trudzie pracy.

– Dziękujemy za wsparcie właścicielom piekarni Klementynka, zawsze może liczyć na ich pomoc  – dodaje Grzegorz Herubiński, prezes federacji ROSA

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
13 dni temu

Widzimy jak bardzo potrzebna jest pomoc żywnościowa. Liczba mieszkańców korzystających z tej formy pomocy systematycznie wzrasta z dostawy na dostawę.  naprawdę, dajcie 100kg szynki a chętnych bedzie jeszcze wiecej. wędka nie ryba. to jest pomoc. ktoś weryfikuje listy ‘niedożywionych

Niewidomy
Niewidomy
13 dni temu
odpowiada  Marek

Tak przeważnie tych biedaków co mercedesamy podjerzdzają po dary tacy biedni są….

Syn Zenka
Syn Zenka
13 dni temu

Najlepsze w tym wszystkim jest to że jest kilku gagatków którzy ofiarowaną pomoc sprzedają za grosze aby było się za co napić.
Nikt się tym nie interesuje i nikt tego nie kontroluje a ta żywność mogłaby trafić do naprawdę potrzebujących osób.