Kolejna debata oksfordzka w przasnyskim KEN-ie.

Po raz kolejny uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu wzięli udział w debacie oksfordzkiej. W tym  roku  dyskusja  dotyczyła problematyki europejskiej. Uczniowie mogli wypowiedzieć się m.in. na temat członkostwa Polski w Unii, specyfiki UE jako organizacji, prawa europejskiego, programów edukacyjnych, społecznych czy gospodarczych oferowanych przez Unię dla państw członkowskich, na temat ,,Brexitu” czy w kwestii dalszej przyszłości Polski w Unii.

Uczestnikami debaty, którą przeprowadzono 4 kwietnia, byli przedstawiciele wszystkich roczników klas humanistycznych uczących się w szkole. Klasy trzecie reprezentowali: Zuzanna Goliasz, Kiślak Katarzyna, Cesarek Anna, Kruszewski Andrzej oraz  prowadząca Magdalena Lipka; z klasy 2 b był to Gadomski Wojciech, Rutecki Piotr i Ciesielski Jakub, zaś  klasa 1b reprezentowana była w następującym składzie: Borowa Kinga, Kościug Krystian, Rutecki Bartosz, Bobiński Marek oraz Dzieliński Mateusz.

Debata przebiegała w kulturalnej atmosferze, zarazem jednak każdy z uczestników miał szanse wypowiedzenia własnego zdania i dociekania swoich racji. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i znajomością tematu, nie bali się trudnych pytań. Po raz kolejny pokazali oni, że potrafią dyskutować z poszanowaniem racji przeciwnika.

Debata wzbudziła wiele emocji, nie tylko wśród uczestników, lecz także wśród publiczności składającej się z uczniów wszystkich klas humanistycznych szkoły.

Źródło LO KEN
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments