Kolejna darowizna dla przasnyskiego szpitala od Fundacji WOŚP.

14.01.2021r. SP ZZOZ w Przasnyszu został powtórnie doposażony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak informuje Dyrektor lecznicy Grzegorz Magnuszewski, na potrzeby placówki przekazano 15 wysokospecjalistycznych łóżek EVARIO, które zostaną rozdysponowane pomiędzy oddziałami odpowiadającymi za opiekę nad pacjentami z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

 

Dobra współpraca z instytucjami państwowymi, samorządem lokalnym, fundacjami oraz innymi podmiotami zewnętrznymi pozwala na systematyczne doposażanie SP ZZOZ w Przasnyszu w sprzęt niezbędny do leczenia pacjentów z COVID-19.

Warto przypomnieć, że w związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia projektów dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał we wrześniu ubiegłego roku Szpitalowi im. dr. W. Oczko w Przasnyszu urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Easy Pulse. Wojewoda Mazowiecki doposażył również przasnyską placówkę (w ramach użyczenia) w respiratory i kardiomonitory, a ponadto w butle do tlenu, pulsyksometry, pompy infuzyjne.

Z kolei z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego szpital w Przasnyszu otrzymał aparaty do wysokoprzepływowej wentylacji tlenowej. SP ZZOZ w Przasnyszu we wrześniu zeszłego roku został także doposażony przez Agencję Rezerw Materiałowych (ARM) w analizator immunofluorescencyjny PCL oraz 1 200 sztuk testów PCL COVID-19. Dodatkowo, w listopadzie 2020r. darowiznę w postaci respiratora i dwóch specjalistycznych łóżek szpitalnych przekazał przedstawiciel Caritas Polska.

Jak dodaje Dyrektor Szpitala w Przasnyszu: Dostarczana aparatura wykorzystywana jest na bieżąco w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, jak również w innych oddziałach szpitalnych z wydzielonymi łóżkami dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. To bardzo cenne i potrzebne wsparcie, które pomaga w zapewnieniu właściwej diagnostyki, monitorowaniu i leczeniu pacjentów oraz zapewnieniu ciągłości realizacji świadczeń medycznych – w niezwykle trudnej rzeczywistości pandemii wirusa SARS-CoV-2. Pozyskiwane urządzenia, ale także drobny sprzęt medyczny, środki ochrony indywidualnej oraz płyny dezynfekcyjne umożliwiają nie tylko zwiększenie potencjału placówki, ale także pozwalają na skuteczne stosowanie reżimu sanitarnego i tym samym zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
2 miesięcy temu

Najlepiej byłoby powymieniac materace na grubsze. Obecne nie nadają się do spania

Godny zaufania
Godny zaufania
2 miesięcy temu

Właśnie, tacy Ludzie o dobrym “sercu” szczególnie teraz najbardziej są potrzebni! Oferowana innym pomoc, nigdy nie znika, bo to jest też całe serce jakie wkłada się w opiekę z myślą o innych ….

WPZ
WPZ
2 miesięcy temu
odpowiada  Godny zaufania

Każdy człowiek, który się dokłada do WOŚP czy innej składki, ma wielkie serce. ” Jak mogę to pomogę”.

michał
michał
2 miesięcy temu

Bieńkowski nie protestował?

WPZ
WPZ
2 miesięcy temu
odpowiada  michał

Nie, ale podobno Michał kichał, trzy dni z żalu zdychał.