Kolejka wąskotorowa w Czernicach Borowych z dofinansowaniem

Dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego możliwe będą prace konserwacyjne torowiska i wydłużenie trasy do Krasnego.

 

Jak informuje poseł na Sejm RP Anna Ewa Cicholska, wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi ponad 200 tys. zł.

– Kolejka wąskotorowa w Czernicach Borowych. Wyjątkowa atrakcja turystyczna w naszym regionie. Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza nie zasypia gruszek w popiele. Na części zrewitalizowanej trasy w sierpniu zrealizowano program ‘’ Drogi do wolności ‘’ – podróż w czasie kolejką wąskotorową na trasie Chojnowo – Czernice Borowe. Dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie ponad 200 tys. złotych będą możliwe prace konserwacyjne torowiska i wydłużenie trasy do Krasnego – poinformowała poseł Cicholska.

 

– Mieszkańcy powiatu przasnyskiego i turyści otrzymają nową, atrakcyjną formę nie tylko spędzenia czasu, ale również poznania historii i uroków regionu. Brawo za inicjatywę i upór w realizacji. Ile mogłam to pomogłam – dodała.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
8 miesięcy temu

Torowiska, nie torfowiska 😀

Erodisco
Erodisco
8 miesięcy temu

Super . Już się nie mogę doczekać kiedy się przejade .Szkoda ze Ldx2 poszła na złom

jaaa
jaaa
8 miesięcy temu
Reply to  Erodisco

Nie na złom Trafiła do Sochaczewa.

Gras
Gras
8 miesięcy temu

Ostatnio konserwator rzucił 180 tys.to już kilka milionów przez 10 ostatnich lat będzie , czy nie będzie?

Marek
Marek
8 miesięcy temu
Reply to  Gras

Na razie to jest przez te kilka lat ok.pół miliona.Wkrótce w ramach wywiadu udostępnię dane oraz nasze boje i przeboje w temacie ratowania kolejki.Wiem że powstało wiele bajek na ten temat bo sprawa stała się polityczna szczególnie dla naszych lokalnych polityków.Dopiero w ostatnim czasie udało się uwiarygodnić nasze działania i grantodawcy przekazali sumy pozwalające mieć nadzieję,że zabytek uda się uratować.