Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu przasnyskiego i ciechanowskiego spotkały się w Bogatem

Reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatów przasnyskiego i ciechanowskiego przybyły do Bogatego, aby wziąć udział w konferencji „Kobieta w życiu społecznym”.

 

Do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem w piątek, 5 marca przybyły Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przasnyskiego i ciechanowskiego w ramach konferencji pod tytułem „Kobieta w życiu społecznym”. Jej organizatorem była poseł RP Anna Cicholska, gmina Przasnysz oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Bogatego.

W trakcie jej trwania Anna Cicholska przedstawiła prezentację opartą na badaniach Politechniki Warszawskiej dotyczącą kobiet na rynku pracy. Zauważyła, że mają one problem z uzyskaniem pracy na pełen etat, mimo że niejednokrotnie pokazały swoją siłę w byciu matką i dobrym pracownikiem. Dodała, że ten trend powoli się zmienia. Kobiety są silniejsze. Integrują się, co widać na podstawie ilości zakładanych stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich.

 

W konferencji udział wzięła także Anna Ignatowicz, oddział regionalny ARiMR, Monika Tkaczyk, księgowa i przewodnicząca KGW Stara Otocznia „Na Szpilkach” i Dariusz Rzepliński, zastępca kierownika ARiMR w Przasnyszu. Ich zadaniem było jak najlepsze przekazanie wszelkich, ważnych informacji na temat działalności KGW oraz sposobu rozliczania stowarzyszenia.

Pod koniec piątkowego spotkania do Bogatego przybył nadbryg. Jarosław Nowosielski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, który wizytował jednostkę OSP Bogate. Wraz z nim pojawił się także Jacek Sokołowski, radca Komendanta Głównego PSP i Waldemar Białczak, komendant powiatowy PSP w Przasnyszu. Panowie postanowili wykorzystać sytuację i złożyć wszystkim paniom życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments