Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Krasne z tytułem „Mistrza Tradycji i Smaku” [FOTO]

W minioną sobotę Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Krasne spotkały się na forum, aby omówić kolejny rok wspólnej działalności.

 

15 października mieszkańcy gminy Krasne po raz czwarty wzięli udział w Forum Kół Gospodyń Wiejskich. Wśród uczestników byli członkowie KGW Krasne, KGW Zielona, KGW Nowe Żmijewo i KGW Zalesie. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i powiatowych oraz instytucji działających na terenie gminy.

Spotkanie poprowadziła Renata Żmijewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem.

– Nasze KGW obserwują swoje środowisko i próbują odpowiadać na jego potrzeby.  Chcą one dzielić się swoja kreatywnością z mieszkańcami swoich miejscowości i nie tylko. Kultywują  przepiękne wartości i w naturalny sposób przekazują tradycję, historię oraz umacnianie więzi rodzinnych zwłaszcza młodym pokoleniom. Działalności Kół Gospodyń Wiejskich w gminie Krasne nie da się nie zauważyć. W chwili obecnej trudno już sobie wyobrazić gminę bez naszych organizacji i bez waszej działalności. Jesteście zawsze aktywni i chętni do działania – mówiła.

 

Uczestnicy forum mogli obejrzeć multimedialną prezentację przedstawiającą działalność KGW w ostatnim roku. Głos zabrał także Michał Szczepański, wójt gminy Krasne, który wręczył kołom Certyfikaty Uznania nadające im honorowy tytuł „Mistrza Tradycji i Smaku”.

Na zakończenie części oficjalne zespół ludowy wchodzący w skład KGW Krasne wykonał dla gości kilka rytmicznych utworów.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments