Koła Gospodyń Wiejskich w Olszewce i Dynaku na leśnych wędrówkach

„Grzybobranie na leśnym dywanie” w Dynaku i „Las jest twoim przyjacielem” w Olszewce to dwa projekty realizowane w ostatnim czasie na terenie gminy Jednorożec w ramach promocji Lasów Państwowych.

 

Członkowie KGW w Dynaku i wszyscy zapaleni grzybiarze wyruszyli do pobliskiego lasu.

– Na nasze zaproszenie przybył też pracownik Nadleśnictwa Parciaki, Leśnictwa Olszewka Sławomir Ciołek. Po drodze rozmawialiśmy o lesie i darach leśnych i o zwierzętach. Deszczyk mżył, ale nikomu to nie przeszkadzało. Los chciał, że grzybów w lesie nie brakowało. Uzbieraliśmy ich całkiem sporo – informuje KGW.

Po wizycie w lesie uczestnicy wycieczki udali się się do świetlicy wiejskiej, w której odbyła się dalsza przedsięwzięcia. Dzieci wykonały prace o tematyce leśnej, za które otrzymały oczywiście drobne niespodzianki, następnie wymieniły grzyby, które znają. Nie zabrakło też tańców.

 

– Podczas zajęć dla najmłodszej grupy w kuchni odbywały się warsztaty kulinarne, na których wykorzystywaliśmy nasze zbiory. Przygotowaliśmy zupę grzybową, kapustę z grzybami, pierogi oczywiście też z grzybami. No i nie mogło zabraknąć pysznych ciast. Zadbaliśmy też o nasze dzieciaki serwując im zapiekanki z grzybami i racuchy – podaje koło.

Na leśny spacer wybrali się też członkowie KGW w Olszewce.

– Nazbieraliśmy liści, szyszek i żołędzi oraz obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Następnie udaliśmy się do świetlicy wiejskiej, gdzie wszyscy na początku wysłuchali pogadanki o lesie, jego darach oraz o sposobach jego ochrony. Dzieci uczestniczyły w konkursach, zgadywankach o tematyce leśnej a także przygotowały piękne prace z wykorzystaniem darów przyniesionych z lasu. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom oraz drobne gadżety i słodkie upominki – podaje koło.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments