Kocham Boże Narodzenie…

Nadszedł czas szczególny – czas przedświątecznych spotkań wigilijnych. Nietrudno zauważyć, że przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem ludzie garną się ku sobie, chętnie wypowiadają serdeczne życzenia, obdarowują się prezentami, śpiewają kolędy i dzielą się opłatkiem.

foto1

Ten polski zwyczaj na dobre zadomowił się w murach przasnyskiej Wyższej Szkoły Języków Obcych. Szkoła ta z powodzeniem integruje, zbliża do siebie różne pokolenia – od przedszkola do seniorów.
W czwartek 15 grudnia br. – z inicjatywy Pani Elżbiety Sternal i Filomeny Bielskiej odbyło się kameralne, ale jakże uroczyste, pełne wrażeń i wzruszeń spotkanie wigilijne słuchaczy Uniwersytetu III wieku.

foto2

Spotkanie to uświetniły występy przedszkolaków z Językowego Przedszkola The Academy of Smurfs i młodzieży z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Maluchy – przygotowane przez panią Magdalenę Konopka zaprezentowały w atrakcyjnej formie jasełka. W starannie dobranych kostiumach i pięknej oprawie plastycznej przedstawiły znane sceny dotyczące narodzin Dzieciatka Jezus. Dzieci zachwyciły dorosłą publiczność swoją naturalnością, ekspresją artystyczną i spontanicznością.

Podobał się też montaż poetycko-muzyczny pod hasłem „Kocham Boże Narodzenie” – w wykonaniu licealistów z różnych klas. Młodzież przygotowana przez panią Iwonę Niesiobęcką i pana Franciszka Kurkowskiego recytowała fragmenty wierszy wybitnych polskich poetów, śpiewała kolędy i komentowała różnorodność postaw współczesnych Polaków wobec przebogatej tradycji bożonarodzeniowej.

Wszyscy występujący zostali obdarowani słodyczami, zaś seniorzy udali się na spotkanie przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw. Życzeniom i rozmowom nie było końca.

F. Kurkowski

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments