Kobieta straciła pieniądze. Oszust włamał się na konto córki i wysłał prośbę o opłacenie przesyłek

Oszust włamał się na konto należące do młodej dziewczyny i wysłał do jej matki prośbę o opłacenie przesyłek. Kobieta straciła kilkaset złotych.

 

– Oszustwo  metodą na system płatności mobilnych polega na wyłudzeniu kodu do płatności, najczęściej z wykorzystaniem komunikatorów, bądź kont w serwisach społecznościowych. Z potencjalną ofiarą kontaktuje się cyberprzestępca  i podszywając się pod członka rodziny lub znajomego prosi o pilną pożyczkę – informuje podkom. Monika Winnik.

Tym razem cyberprzestępca postanowił przełamać hasło do popularnego komunikatora młodej dziewczyny. To spowodowało, że jej matka straciła pieniądze.

– Z jej konta wysłał wiadomość do mamy, by zapłaciła za przesyłki. Kobieta nie podejrzewała, że to oszustwo i wysłała kod z płatnością. Straciła kilkaset złotych – dodaje rzeczniczka.

Policja przestrzega – jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie należy działać pochopnie.

– Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy – dodaje policja.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matti
Matti
1 miesiąc temu

ciekawe czy doczekamy chociaż jednego artykułu jak nasza dzielna policja „aresztuje” sprawcę niecnych oszustwie Internet/sms/komunikator??? czy nadal są niewidzialni/nieuchwytni jak duchy? nawet ci co oskubali na kilkadziesiąt tysi?